info@uzmanlaryapi.com
0532 574 86 01

Ahşap Dolap Nasıl Boyanır?

Ahşap Dolap Nasıl Boyanır?

Ahşap Dolap Nasıl Boyanır?

Ahşap dolaplar, mutfakta, banyoda ya da yatak odalarında kullanılabilirler. Çeşitli renklere boyanabilmeleri sebebiyle, bulundukları odadaki eşyalarla uyumlu hale getirilebilirler ve böylece odaya farklı bir hava katarlar. Ahşap dolapları boyarken, kullanılacak boya ve fırça seçimi ile boyama süreci hakkında dikkat edilecek bazı noktalar vardır.

 

Ahşap dolabınızı boyamak için öncelikle dolabı zımparalayarak işe başlamalısınız. Bunun için 100 numara zımpara tercih edebilirsiniz. Dolabın her yerini güzelce zımparaladığınızdan emin olduktan sonra, sıra astar kısmını oluşturmakta. Bunun için sentetik astar alıp, bir rulo fırça yardımı ile dolabın her yanını astarlayın. Bu işlemi yapmazsanız, boyanın yüzeyde tutunması oldukça zor olacaktır ve ahşap yüzey boyayı çekecektir.  Astarı attıktan sonra dolabı 1 gün bekletin. Bundan sonra ilk kat boyayı sürmelisiniz. İstediğiniz renkte bir yağlı boyayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında seçebileceğiniz diğer boya türleri; ahşap koruyucu ve vernikli ahşap koruyucu boyalardır. İlk kat boyayı da attıktan sonra, kuruması için 1 gün daha beklemeniz gerekiyor. 1 günün sonunda, dolaba ikinci kat boyayı atın. Bu boyamalar esnasında, rulo fırçayı tercih etmeniz iz bırakmaması açısından avantajlı olacaktır. Ancak düz fırça kullanacaksanız, fırça darbelerini uzun tutmalı ve yüzeyin başından sonuna kadar hızlı hızlı fırçalamalısınız.

 

Boyama aşaması bittikten sonra, 1 gün daha bekleyip, vernikleme aşamasına geçebilirsiniz. Yağlı boya ve vernik kullanımında fırçanın kıl dökmüyor olmasına dikkat edin.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Ulaşın  Cep: 0532 574 86 01  Whatsapp 0532 574 86 01

 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

En Güzellik