Our Blog

Halkalı Boyacı Ustası, Halkalı Boya Badana Hizmeti

Halkalı Boyacı Ustası, Halkalı Boya Badana Hizmeti

İstanbul Halkalı’da profesyonel alçı boya badana ve mantolama hizmeti veren firmamız. Uzmanlar Yapı profesyonel hizmet anlayışı ile Siz değerli. Müşterilerimize daima en kaliteli hizmeti sunmak için tüm çabamızla çalışıyoruz. Tek gayemiz Sizin sorunlarınıza kalıcı çözümler üreterek yeni bir hizmet anlayışı yaratmak. İşimizi yaparken Siz değerli Müşterilerimizi mağdur etmeden işimizi en iyi şekilde yapmaktır.

 

Hangi İlçelerde Hizmet Sunuyoruz

Tüm İstanbul genelinde başta Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasında tüm ilçelerinde. Alçı Boya, Badana Boya, Sedef Boya, İtalyan Boya, Duvar Kağıdı, İç Dış Mantolama. Ve tüm tadilat ve tamirat hizmeti sunmaktayız. Müşterilerimizin Memnuniyeti Bizim için her şeyden  önde gelir. Onun için firma olarak sürekli kendimizi yenileyen ve geliştiriyoruz. Aldığımız işi en iyi ve en kaliteli şekilde yapmayı hedefliyoruz.

 

Standart Bir Boya Badana Uygulamasını Nasıl Yapıyoruz?

Birinci Aşamama Uygulama Yapılacak Alanı Uygun Hale Getirme

Standart bir boyama uygulamamızı. Boya uygulaması yapılacak alan eğer dolu ise önce tüm. Eşyaları düzenli ve dikkatli bir şekilde orta bölüme topluyoruz. Ardından tüm eşyaların üzerlerini ince naylon branda ile açık kalmayacak bir şekilde kaplıyoruz. Ve daha sonra tüm zemini kalın mavi naylon branda ile kaplıyoruz. Ve süpürgelikleri ise koruma bandı kağıt bantla kapatıyoruz. Eşyalar ve Zemin koruma altına aldıktan sonra ikinci aşamaya geçiyoruz.

boya badana işlemleri

boya badana işlemleri

badana-boya-işlem-1

badana-boya-işlem-1

İkinci Aşama Yüzeyi Tamire Hazırlama

İkinci aşamada Tavan ve Duvarlardaki tüm Kabarmış, Çatlamış, Şişmiş, Yüzeyleri. Ispatula yardımı ile kazıyoruz.  Kazıma işlemi bittikten sonra yüzeydeki tozları hafif ıslatarak  fırçayla temizliyoruz. Kazıyıp temizlediğimiz yüzeyde eğer kusma var ise bu bölümlere. kusma önleyici koruyucu Kapatan uyguluyoruz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kazıdığımız yerleri macunlama işlemine başlıyoruz. Üçüncü aşamaya  tamir yüzeylerini onarma işlemi.

boya-badana-işlem-2

boya-badana-işlem-2

Üçüncü Aşama Alçı Tamir Uygulaması

Üçüncü işlemde kazıdığımız yüzeye uygun alçı ile tamir yapıyoruz. Alçı Tamir işlem 2-3 defa tekrarlanır. Yüzeydeki çukurluklar aynı seviyeye gelene kadar devam edilir. Alçı tamirleri bittikten sonra dördüncü işleme geçilir dördüncü işleme geçilmeden önce uygulanan alçıların iyice kuruması bekliyoruz. Ve dördüncü aşamaya geçiyoruz.

alçı-uygulaması-işlem3

alçı-uygulaması-işlem3

Dördüncü Aşama Zımpara Uygulaması

Dördüncü aşamada uygulanan alçıların zımparalama işlemine başlıyoruz. Kuruyan yüzeyi uygun zımpara ile yüzeydeki pürüzler giderilene kadar zımpara uygulamasına devam ediyoruz. Zımpara işlemi bittikten sonra yüzeydeki tozları fırça ile temizliyoruz. Ve Beşinci aşamaya geçiyoruz.

zımpara-uygulaması-işlem-3

zımpara-uygulaması-işlem-3

Beşinci Aşama Astar Uygulaması

Beşinci aşamada zımpara yaptığımız alçı yüzeylerine koruyucu alçı astarı. Dyobinder veya başka bir marka koruyucu alçı astarı uyguluyoruz. Alçı astarını uyguladıktan sonra kuruması ve kemikleşmesi için bir süre uygulamaya ara veriyoruz. Astar kuruduktan sonra son aşamaya altıncı aşamaya geçiyoruz.

astar-uygulaması-işlem-5

astar-uygulaması-işlem-5

Altıncı Aşama Boya Uygulaması

Altıncı aşamada Kazıyıp, Tamir Yapıp, Zımpara Yapıp, ve Astar Sürdüğümüz. Tavan ve Duvarlara Son kat boya uygulamasına başlıyoruz. Önce tavanları 2-3 kat tavan boyası ile boyuyoruz. Sonra ise Duvarları duvar bayası ile 2-3 kat katlar arasında kuruması için boyanın 4-5 saat ara vererek boyuyoruz. Ve artık tamamladık ve son aşamaya geldik temizlik ve iş teslimatı.

boya-uygulaması-işlem6

boya-uygulaması-işlem6

Yedinci Aşama İş Kontrol ve Teslimatı

Yedinci aşamada zemine serdiğimiz brandaları toparlıyoruz. Süpürgeliklere yapıştırdığımız bantları söküyoruz. Eşyaların üzerlerine serdiğimiz brandaları toplayıp. Eşyaları eski ve Sizin istediğiniz yere çekiyoruz. Ve son rötuşleri yapıp iş sahibi ile son kontrollerini yapıyoruz. İşimizi Kaliteli Güvenilir ve Eksiksiz Bir Şekilde Teslim Ediyoruz.

boya-uygulaması-işlem7

boya-uygulaması-işlem7

boya-uygulaması-işlem-7

boya-uygulaması-işlem-7

Sizde bu ayrıcalıklı kaliteli hizmetten yararlanmak istiyorsanız bize ulaşın Uzmanlar Yapı 0532 574 86 01.

Bu makalemizde Size standart olarak yaptığımız uygulama hakkında faydalı olduğunu düşündüğümüz. Bilgileri paylaştık umarız faydalı olmuşuzdur.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: