Ev Nasıl Boyanır Pratik Ev Boyama Teknikleri 34

Ev Nasıl Boyanır Pratik Ev Boyama Teknikleri

Ev nasıl boyanır pratik ev boyama teknikleri. Bildiğiniz gibi birçok badana boya yapma yöntemi vardır. Biz ise size en etkili ve yaygın olarak kullanılan boya badana yöntemlerini anlatacağız. Bu yazımızda bir evi boyamak için gerekli olan tüm bilgileri bulabilirsiniz. Ortalama ne kadar bir malzemeye ihtiyacınız olacak hepsini bu makalemizde bulabilirsiniz. Evinizi yenilemeye hazırsanız başlayabiliriz. Size ilk tavsiyem daha iyi sonuçlar almanız için yüksek kaliteli ürünleri tercih etmenizdir. Bu konuda da size kaliteli ürünler hakkında önerilerde bulunacağım yazımızın devamında.

Ev Duvarı Nasıl Boyanır

Ev duvar nasıl boyanır duvar yüzeyleri genellikle rulo ve fırça yardımı ile boyama yapılır. Fakat bu işlemi boya makinesi ile de yapmak mümkün. Boya tabancası kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka tüm alanı naylon branda ve maskeleme bandı ile kaplamalısınız. İlk defa bu cihazı kullanıyorsanız öncelikle küçük bir alanda deneme alıştırma yapmalısınız. Aksi halde heryere boyayı bulaştırırsınız. Rulo ve fırça kullanma işleminde ise bu riskler daha azdır. Ama yinede badana uygulaması yapılacak alanı kağıt bant ve mavi branda ile kapatmalısınız.

Ev Nasıl Boyanır

Ev tavanı nasıl boyanır. İç mekenlar da geneldikle tavan yüzeylere tavan boyası uygulanır. Ama isteğe bağlı olarak ve daha kaliteli olmasını isterseniz Plastik Boya da tavana uygulama yapılabilinir. Tavanlar boyama işlemine ilk başlanılan bölümlerdir. Eğer evinizi veya sadece bir odanızı boyamayı düşünüyorsanız. İlk olarak tavanı boyamakla başlamalısınız badana boya işlemlerine. Tabiki alandaki eşyaları toplayıp odayı örtü ile kapattıktan sonra. Bir ev nasıl boyanır. Bu soruyu sıralı olarak anlatacak olursak.

  1. Eşyalar toplanmalı ve üzerleri naylon branda ile kapatılmalı
  2. Tüm zenin naylon branda ve maskeleme bandı ile kaplanmalıdır
  3. Tavan ve duvar yüzeyindeki kabarık yerler kazınmalı
  4. Kazınan bölümler alçı tamiri yapılmalıdır
  5. Tamir yerleri zımpara ve alçı astarı uygulanmalıdır
  6. Tavanlar 2 kat tavan boyası ile boyanmalıdır
  7. Duvarlar 2 kat duvar boyası ile boyanmalıdır
Ev Nasıl Boyanır

Eşyalı ev nasıl boyanır yukarıda da madde madde yazmıştır. Ev en kolay nasıl boyanır. Eşyaları odanın orta bölümüne toplayın ve örtü naylonu ile kaplayın. Yerleri de branda ile kaplayın süpürgelikleri ise maskeleme bandı ile maskeleyin. Daha sonra tamir yerlerini onarın. Onardığınız yerlere zımpara uygulayın ve astar sürün. Sonra son kat boyası ile iki kat boyama yapın. Ev nasıl boyanır youtube kanalımızdan da video olarak izleyebilirsiniz.

Boya Nasıl Yapılır

Boya badana ev boyama. Bu makalemizde size ev boyama hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaştık. Umarız faydalı bir içerik olmuştur. Sizde yorum kısmından yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi bize yazabilir veya 0532 574 86 01 nolu numaradan bizi arayabilirsiniz. Dekorasyonla ilgili her konuda size destek olmak için hizmetinizdeyiz. www.yesildekor.com 

Reply