Our Blog

Plastik Saksı Nasıl Boyanır, Plastik Saksı Boyama Teknikleri

Plastik Saksı Nasıl Boyanır, Plastik Saksı Boyama Teknikleri

 

Plastik Saksı Nasıl Boyanır. Hemen hemen Hepimizin bir dönem kullandığı Plastik çiçek saksıları genellikle bildiğiniz gibi. Açık Yeşil veya Toprak tonlarında üretilmektedir. Dekoratif ve Estetik açıdan göze pek hoş gözükmeyebilirler. Plastik çiçek saksılarına bulaşan ve yapışan kirler ve küflenmeler ise çiçek saksılarınızı daha az çekici yapar maalesef. Ve bununla beraber böyle çiçek saksılarını temizlemek bakım yapmak ve boyamak ise oldukça basit ve kolaydır. Her Evde bulunabilecek çok az bir sayıda malzeme kullanarak plastik saksılarımızı yenileyebiliriz. Ve güncel modayı takip ederek evinize çok farklı ve değişik bir atmosfer katabilirsiniz. Bu makalemizde Size plastik çiçek saksıları nasıl boyayacağınız ile ilgili çeşitli bilgileri paylaşacağız. Uzmanlar Yapı olarak umarız Size faydalı oluruz.

 

 

Plastik Çiçek Saksı Boyamak İçin Gereli Malzemeler

  1. 1 Adet Yün veya tel sünger
  2. 1 Adet Bulaşık deterjanı
  3. 1 Adet Sünger
  4. 1 Miktar Alkol
  5. 1 Miktar Gazete kağıdı
  6. 1 Miktar Briket
  7. 1 Adet Sprey boya

 

Plastik Çiçek Saksı Boyamaya Hazırlanışı

Plastik çiçek saksımızı boyama işlemine geçmeden önce bazı yapmamız gereken ön işlemler vardır. Saksımızı boyamadan önce Fırça ve Bez kullanarak güzelce çok iyi temizlemeliyiz. Plastik çiçek saksınızın üzerine bir miktar bulaşık deterjanı sıkın. Saksıyı uygun bir lavaboya yerleştirip suyu deterjanın üzerinden iyice geçirin. Ve daha sonra ise bütün kirleri ve küfleri güzelce temizleyene kadar plastik saksınızı çelik yün veya süngerle hafifçe ovun. Bu işleme bir süre devam edin.

Sonra süngerin üzerine bir miktar alkol dükün. Plastik saksının üzerinde muhtemelen kamış olabilecek kir ve yağ kalıntılarından temizlemek için. Plastik sasınızı bu hazırlamış olduğunuz süngerle iyice ve güzelce silip bir süre kuruması için saksınızı birkaç dakika bekletin. Ve sonra uygulamaya devam edebilirsiniz.

 

Plastik çiçek saksınızı 20 ile 30 derecelerinde ortalama havalandırması iyi olan bir alana alın. Daha ılık derecelerde boya daha iyi ve daha hızlı kurumasını sağlamaktadır. Boya uygulaması yapacağınız alana gazeteleri düzenli bir şekilde serin. Bu işlemi günümüzde her yerde bulabileceğiniz koruyucu branda ilde yapabilirsiniz. Ve böylelikle uygulama yapacağınız zaman yerleri kirletmemiş olursunuz.

 

 

Plastik çiçek saksıyı tek seferde boyayabilmek için bir briketin üzerinde koyabilirsiniz. Ve daha sonrasında boyayın maddelerinin iyice karışması için boya kutusunu bir süre iyice çalkalayın. Bu işlem boyanın kutunun dibine çöken kısımlarını üstteki kısımları ile karışmasını sağlayacaktır.

Sprey boyayı plastik saksınızdan 25- 30 santimetre uzaklıkta bir pozisyonda tutup hızlı ve geniş dairesel hareketlerle saksınızı boyamaya başlayabilirsiniz.  Plastik saksının iç bölümünün toprak sınırından daha derin olacak şekilde boyanmasına dikkat edin. Ve böylelikle saksınıza toprak koyduğunuzda daha tamamlayıcı ve çok daha sık bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

Plastik çiçek saksınızı boyama uygulaması bittikten sonra kuruması için 30-40 dakika veya yapışkanlığını kaybedene kadar bir süre bekletin

 

 

İpuçları ve Uyarları

Eğer saksınız yeni ve temizse birinci işlemi yapmaya bilirsiniz.

Son görüntüsünü merak ediyorsanız, Riske girmeden eski bir saksıda deneme yapabilirsiniz.

Her zaman boya uygulaması havalandırması iyi olan yerlerde yapılmasını öneriyoruz.

Çünkü boyalar kimyasal olduğu için İnsan sağlığı için zararlı olabilir.

Bu makalede  Sizler faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaştık. Umarız makalemizi beğendiniz Bize destek olmak için yorum yapabilirsiniz. Ayrıca sorular sorabilir görüşlerinizi Bizimle paylaşabilirsiniz.

One Response

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: