Our Blog

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir, Hangi Yüzeylere Kullanılabilir?

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir, Hangi Yüzeylere Kullanılabilir?

 

Simli boyaları hem tavan yüzeylerinde. Hem de Duvar yüzeylerinde güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir.

Simli boyalar nasıl hazırlanır ?

Evinize simli boya uygulamaya karar verdiniz, ilk olarak simli boyayı bulmanız olmalı. Hazır olarak sadece Polisan Boya üretmektedir. Polisan Dekoart  Simli Efekt Boyası Koçtaş da çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Ambalajları  0,75LT  2,5 LT seçenekleri ile ürün satılmaktadır. Polisan Dekoart ile Tek katta 15-20 m²/L ‘lik alan boyayabilirsiniz.

 

Dekoart Simli Efekt Boyası Nasıl Uygulanır, İhtiyacımız Olan Aparatlar

 

Polisan Decoart simli efekt boyası, Polisan Elegans Extra Mat / Yarı Mat boyaları üzerine uygulanması tavsiye edilir. Uygulamaya geçmeden önce yapmanız gereken bazı işlemler vardır bu işlemler. Uygulama yapılmadan yüzey yağdan, kirden, ve tozdan arındırılmış olmalı. Simli boya uygulaması sırasında oda ve yüzey sıcaklığı 10-30 derece arasında olmalı. Yüzeye istenilen renkte boya uygulaması. Yapıldıktan sonra veya daha önce boyalı olan yüzeylere dekor sim etkisi varmak içinde Decoart Sim uygulanır. Polisan Decoart simli boyayı kullanmadan önce iyice karıştırılmalı. Ve ayrıca homojen yayılması için kullanılırken de belirli aralıklarla karıştırılması önemle tavsiye edilir. Polisan Decoart hazır olarak üretilmektedir. Herhangi bir inceltme işlemi yapılmadan yüzeye uygulanabilir. İlk kat Polisan Decoart uyguladıktan. Sonra daha simli yüzey elde etmek isterseniz ikinci kat Decoart uygulaması yapabilirsiniz. Uygulamada kullanılan aparatların rulonun ıslatılarak kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Her uygulamadan sonra katlar arası 4-5 saat uygulamaya ara verilmelidir.

 

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir

Polisan Boya   Decoart Simli Boya

Polisan Boya Decoart Simli Efekt Boyasını Tavsiye Ediyor musunuz ?

 

Evet tavsiye ediyoruz Polisan Boyanın kalitesi tartışılmayacak kadar kalitelidir. Bu yüzden Polisan ürünlerini Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ama ben simli boyamı kendim hazırlamak ve daha uygun fiyata getirmek istiyorum diyorsanız sizin içinde tavsiyelerimiz olacaktır tabiki.

Simli Boya Nasıl Hazırlanır

 

Simli boya yapı marketlerden istediğiniz renkte ve özellikte sim temin edebilirsiniz. Ayrıca bazı nalburlarda da sim bulabilirsiniz.

 

Duvar yüzeyine bir kat içinde sim olmadan boya uygulanmalı. Daha önceden duvar yüzeyinin durumuna bakılarak gerekiyorsa Geçiş Astarı yapılabilir.  Daha önceden sim içinde olmadan bir kat uygulanmış duvar yüzeyine veya. Tavan boyasının içerisine istediğiniz yoğunluğa göre sim katabilirsiniz. Eğer simin fazla yoğun olmasını istemiyorsanız 1 Paket Sim. Orta yoğunlukta olmasını istiyorsanız 2 Paket Sim katın. Veya çok fazla yoğun olmasını istiyorsanız 3 Paket Sim katmalısınız.

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir

Boyanın içine Sim atıldıktan sonra çok iyi homojenliği daha yakın oluncaya kadar. Varsa bir karıştırıcı matkap ile bir süre karıştırılmalı.

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir

Hazırladığınız Simli boyayı daha önce bir kat uygulanmış. Duvar yüzeyine veya tavan yüzeyine Simli boyanızı uygulayabilirsiniz.

Bu makalemizde Size Simli Boyalar Hakkında Faydalı Olacağını Düşündüğümüz Bilgileri Paylaştık. Umarı Size Faydalı Bilgiler Sunmuşuzdur. Uzmanlar Yapı Dekorasyon Uzmanı Uygulama Ekibi Hızlı İletişim Hattı 0532 574 86 01

No Responses

  1. Pingback: Boya Badana Ustası | Uzmanlar Yapı Ağustos 13, 2018

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: